Actor | Papel | |
---|---|---|
Bill Pullman | Harry Ambrose | |
Frances Fisher | Meg Muldoon | |
Alice Kremelberg | Percy Muldoon | |
Neal Huff | Sean Muldoon | |
Cindy Cheung | Stephanie Lam | |
Ronin Wong | Mike Lam | |
Jessica Hecht | Sonya Barzel | |
Michael Mosley | Colin Muldoon | |
Robert Funaro | Ron Tannetti | |
C.J. Wilson | William | |
Susan Pourfar | Cora's Public Defender | |
Adam LeFevre | Police Chief | |
Teri Wyble | Leah Belmont | |
Eric Todd | Frankie Belmont | |
Meredith Holzman | Sharon | |
Peggy Gormley | Judge Barrett | |
Enid Graham | Elizabeth Lacey | |
Patti D'Arbanville | Lorna Tannetti |
Nombre | Trabajo |
---|---|
Jessica Biel | Executive Producer |
Michelle Purple | Executive Producer |
Steve Borne | Supervising Sound Editor |
Lisa R. Frucht | Costume Design |
Emily Rucker | Casting Assistant |
Adam Bernstein | Executive Producer |
Peter Waggoner | Sound Re-Recording Mixer |
Charlotte Shurko | Additional Casting |
Johanna Shurko | Additional Casting |
Oliver Hild | Music Supervisor |
Scott Johnson | Music Editor |
Luke DiTommaso | VFX Supervisor |
Rabia Minhas | Post Production Coordinator |
Gloria Pongoski | First Assistant Accountant |
Eve Del Prado | Post Production Coordinator |
Janice Sheridan | First Assistant Accountant |
Rodney Dominey | Transportation Coordinator |
Tom Carew | Transportation Captain |
Scott Thom | Construction Coordinator |
Kathryn Moïse | Script Coordinator |
Corey Jones | Script Supervisor |
Daniel Freed | Casting Assistant |
Jill Knox-Gosse | Production Accountant |
Millie Tom | Casting Associate |
Matthew Glasner | Casting Associate |
Ryan Hupponen | Production Office Coordinator |
William Flower | Marine Coordinator |
Joe McKibbon | Location Manager |
Justin Elsworth | Third Assistant Director |
John Crowley | Colorist |
George Bunce | Online Editor |
Randy Boliver | Stunt Coordinator |
Rebecca Hickey | Makeup Department Head |
Ashley Nay | Hair Department Head |
Daniel Vella | Property Master |
Steve Shewchuk | Set Decoration |
David DeMarinis | Assistant Set Decoration |
Gary Coates | Special Effects Coordinator |
Andrew Rillie | Production Sound Mixer |
Ann Bromley | Art Direction |
Robert Stecko | "B" Camera Operator |
David Kimelman | "A" Camera Operator |
John Gallagher | Gaffer |
Tyler Emms | Key Grip |
Robin D. Cook | Local Casting |
Kathy Houghton | Production Manager |
Mia Chung | Story Editor |
Jenny Zhang | Co-Producer |
Nina Braddock | Executive Producer |
Gerald Cuesta | Co-Executive Producer |
Jonathan Caren | Co-Executive Producer |
Ellen Marie Blum | Producer |
Aaron Seliquini | Producer |
Phillip Barker | Production Design |
Stephanie Holbrook | Casting |
Charlie Gogolak | Executive Producer |
Petra Hammesfahr | Book |
Ronit Kirchman | Original Music Composer |
Derek Simonds | Executive Producer |
Derek Simonds | Writer |
Antonio Campos | Director |