Actor | Papel | |
---|---|---|
Kevin Alejandro | Tommy Solano | |
Agnes Bruckner | Nikki Banks | |
India Ennenga | Camille Winship | |
Sandrine Holt | Julie Han | |
Sophie Lowe | Lena Winship | |
Mark Pellegrino | Jack Winship | |
Jeremy Sisto | Peter Lattimore | |
Mat Vairo | Simon Moran | |
Mary Elizabeth Winstead | Rowan Blackshaw | |
Tandi Wright | Claire Winship | |
Jane Craven | Nina | |
Linda Darlow | Psychiatric Nurse | |
Fiona Hogan | Dale Evans | |
Kevin O'Grady | Craig | |
Roger Cross | Matt | |
Leah Gibson | Lucy McCabe | |
Chelah Horsdal | Kris | |
Terry Chen | Mark Bao | |
Dylan Kingwell | Victor | |
Michelle Forbes | Helen Goddard | |
Carl Lumbly | Pastor Leon Wright | |
Sebastian Spence | Young George Goddard | |
Dakota Guppy | Chloe Blackshaw |
Nombre | Trabajo |
---|---|
Lisa Taylor Roberts | Key Makeup Artist |
Gillian Andrew | Production Accountant |
Brian Armstrong | Supervising Sound Editor |
Frankie Pine | Music Supervisor |
Heather Meehan | Production Manager |
Kendelle Elliott | Art Direction |
Raelle Tucker | Executive Producer |
Robert DeBitetto | Executive Producer |
Jeff Russo | Original Music Composer |
Donna Bis | Key Hair Stylist |
David McKillop | Executive Producer |
Monique Prudhomme | Costume Design |
Jenna Bauer | Post Production Supervisor |
David Altenau | Visual Effects Supervisor |
Corey Jones | Script Supervisor |
Charles Leitrants | Construction Coordinator |
Cory Bird | Co-Producer |
Mark Server | Sound Re-Recording Mixer |
Greggory Nations | Script Coordinator |
Heike Brandstatter | Casting |
April Webster | Casting |
Zoe Keating | Original Music Composer |
Rick Ash | Sound Re-Recording Mixer |
Mandi Collier | Music Supervisor |
Jennifer Metcalf | Production Coordinator |
Craig Cegielski | Executive Producer |
David Crone | Camera Operator |
Curt Miller | Visual Effects Supervisor |
Caroline Benjo | Executive Producer |
Scott Irvine | Transportation Coordinator |
Jessica Sherman | Casting Associate |
John Willett | Production Design |
Justis Greene | Producer |
Tony Whiteside | Key Grip |
Ken Brooker | Location Manager |
Nathalie Drouaire | Thanks |
Jimmy Desmarais | Executive Producer |
Thom Beers | Executive Producer |
Heather Meehan | Producer |
Jamie Vega Wheeler | Co-Producer |
Victoria Söderholm | Set Decoration |
Graham Coutts | Property Master |
Regina Corrado | Consulting Producer |
Stephanie Berk | Executive Producer |
Coreen Mayrs | Casting |
Alex Burdett | Special Effects Coordinator |
Dan Rucinski | Visual Effects Producer |
Mark Noda | Production Sound Mixer |
Graham Roland | Co-Executive Producer |
Carlton Cuse | Executive Producer |
Michael T. Ryan | Music Editor |
Graham Roland | Writer |
Deran Sarafian | Director |
Graham Roland | Teleplay |
David Eisenberg | Editor |
John S. Bartley | Director of Photography |