Actor | Papel | |
---|---|---|
Chyler Leigh | Alex Danvers / Sentinel | |
Melissa Benoist | Kara Danvers / Supergirl / Kara Zor-El | |
David Harewood | J'onn J'onzz / Martian Manhunter | |
Katie McGrath | Lena Luthor | |
Jesse Rath | Querl 'Brainy' Dox / Brainiac-5 | |
Nicole Maines | Nia Nal / Dreamer | |
Azie Tesfai | Kelly Olsen / Guardian | |
Julie Gonzalo | Andrea Rojas / Acrata | |
Staz Nair | William Dey | |
Peta Sergeant | Nyxlygsptlnz / 'Nyxly' | |
Katie McGrath | Lena Luthor | |
Calista Flockhart | Cat Grant | |
Frederick Schmidt | John Corben / Metallo | |
Amanda May | Pilot 1 | |
Tyler Hoechlin | Clark Kent / Superman | |
Dawn Chubai | TV Anchor #1 | |
Tom Belding | Pilot 2 | |
Cameron Dent | Dad | |
Greg Fiddler | Father | |
Kamaia Fairburn | Young Girl | |
Cameron Park | Heli Pilot | |
Shanel Pratap | TV Anchor #2 | |
Darren E. Scott | Baker | |
Max Winter | Ten Yr Old on Street | |
Sachin Sahel | McGill | |
Andrea Brooks | Eve Tessmacher | |
Brenda Strong | Lillian Luthor |
Nombre | Trabajo |
---|---|
Angela Claverie | Music Editor |
Armen V. Kevorkian | Visual Effects Supervisor |
Joe Shuster | Characters |
Jerry Siegel | Characters |
David Rapaport | Casting |
Season Kent | Music Supervisor |
Lyndsey Baldasare | Casting |
Blake Neely | Original Music Composer |
Sarah Schechter | Executive Producer |
Greg Berlanti | Executive Producer |
Gabe Hilfer | Music Supervisor |
Matthew Wilson | Property Master |
J.J. Ogilvy | Casting |
Sean Cossey | Casting |
Robert Rovner | Executive Producer |
Jennifer Carpenter Hernandez | Production Manager |
Jessica Queller | Executive Producer |
Jen Troy | Script Coordinator |
Daniel James Chan | Original Music Composer |
Carl Ogawa | Producer |
Saray D. Guidetti | Associate Producer |
Joanie L. Woehler | Producer |
Jennifer Lence | Producer |
Dana Horgan | Co-Executive Producer |
Lindsay Sturman | Co-Executive Producer |
Jess Kardos | Executive Story Editor |
Simon Burnett | Stunt Coordinator |
Nicki Holcomb | Story Editor |
Dawn Mills | Hair Department Head |
Judy Andreson | Makeup Department Head |
Rebekah Bak | Makeup Department Head |
Andrea Desroches | Costume Designer |
Tila Datta | Casting Associate |
Victoria J. Auth | Costume Designer |
Nazgol Goshtasbpour | Production Design |
Jesse Warn | Co-Executive Producer |
Derek Simon | Co-Executive Producer |
Karen Maser | Co-Executive Producer |
J. Holtham | Supervising Producer |
Jay Faerber | Supervising Producer |
Emilio Ortega Aldrich | Producer |
Elle Lipson | Co-Producer |
Chris Pavoni | Co-Executive Producer |
Rob Wright | Executive Producer |
Andrew Kreisberg | Teleplay |
Glen Winter | Director |
Andrew Kreisberg | Story |
Greg Berlanti | Story |
Jessica Queller | Teleplay |