Actor | Papel | |
---|---|---|
Katherine Parkinson | Laura Hawkins | |
Gemma Chan | Anita / Mia | |
Emily Berrington | Niska | |
Lucy Carless | Mattie Hawkins | |
Colin Morgan | Leo Elster | |
Theo Stevenson | Toby Hawkins | |
Pixie Davies | Sophie Hawkins | |
Tom Goodman-Hill | Joe Hawkins | |
Ivanno Jeremiah | Max | |
Ruth Bradley | DI Karen Voss | |
Billy Jenkins | Seraph / Sam | |
Ukweli Roach | Anatole | |
Dino Fetscher | Stanley | |
Mark Bonnar | Neil | |
Holly Earl | Agnes | |
Billy Jenkins | Seraph / Sam | |
Claudia Harrison | Dr. Aveling | |
Chloë Wicks | V (voice) | |
Letitia Wright | Renie | |
Ritu Arya | Flash | |
Bella Dayne | Astrid | |
Simon Harrison | Dr. Sanchez |
Nombre | Trabajo |
---|---|
Nicola Muldoon | Hairstylist |
Alison Barnett | Head of Production |
Vicki Delow | Producer |
Emma Harrison | Location Assistant |
Ruairi O'Brien | Additional Photography |
Rosie Octon | Makeup Supervisor |
Kate Denning | Post Production Coordinator |
Adam Moss | First Assistant Editor |
Paul Staples | Colorist |
Glyn Harper | Second Assistant Director |
Tyrone Hyman | Props |
Alf Tramontin | Steadicam Operator |
Sean Davis | Electrician |
Craig Thomas | Property Master |
Ross Onions | Focus Puller |
Bii Chau | Clapper Loader |
Elena Rubio-Hall | Production Coordinator |
Tom Di Domenico | Production Runner |
Derek Wax | Executive Producer |
Henrik Widman | Executive Producer |
Lars Lundström | Executive Producer |
Neal Champion | Special Effects Supervisor |
Lars Lundström | Adaptation |
Bea Arnold | Post Production Supervisor |
Richard Davey | Sound Re-Recording Mixer |
Sandra Stewart | Production Accountant |
Sarah Howe | Boom Operator |
Chris Bird | Gaffer |
Sam Vincent | Executive Producer |
Danny Butler | Electrician |
Stephen Weightman | Grip |
Jonathan Brackley | Executive Producer |
Ben Holt | Head of Production |
Simon Price | Dialogue Editor |
Emma Kingsman-Lloyd | Executive Producer |
Lorraine Goodman | Line Producer |
Kieran McGuigan | Director of Photography |
Victor Jenkins | Casting Director |
Cristóbal Tapia de Veer | Main Title Theme Composer |
Seth Mason | Casting Associate |
Hayden Matthews | Production Designer |
Kate Gill | Costume Designer |
Laura Hill | Hair Designer |
Laura Hill | Makeup Designer |
Madeleine Nurrish | Assistant Production Coordinator |
Martin Cox | Electrician |
Simon Brook | Online Editor |
Nicola Muldoon | Makeup Artist |
Alice Hollingum | Makeup Trainee |
John Gibson | Standby Carpenter |
Katie Broome | Costume Supervisor |
Dave Sutcliffe | Health and Safety |
Royston Humphries | Props |
Zoe Chapman | Floor Runner |
Yasmin Williams | Petty Cash Buyer |
Eugenia Stevenson | Floor Runner |
Jack Wren | Third Assistant Director |
Adam Armitage | Sound Effects Editor |
Thomas Love | Graphic Designer |
Steve Foster | Props |
Rory Hern | Camera Trainee |
Kate Royds | Costume Standby |
Jules Jackson | Post Production Supervisor |
Chris Sheriff | Production Manager |
Jon Howard | "B" Camera Operator |
Alan Crozier | Props |
Ray Wilson | Standby Rigger |
Freya Harkon-Macgregor | Art Department Assistant |
Ben Brazier | Dialogue Editor |
Holly Morpeth | Art Direction |
Rebecca Gillies | Property Buyer |
Grant Bridgeman | Sound Recordist |
Toby Flesher | Best Boy Electric |
Rosie Octon | Hair Supervisor |
Gary Leech | Props |
Sarah Warne | Original Music Composer |
Charlotte Rutherford | Script Editor |
Laura Clough | Sound Assistant |
Sarah Howe | Boom Operator |
Andy McDonnell | Director of Photography |
Grant Bridgeman | Sound Recordist |
Dani Biernat | Stunt Coordinator |
Crispin Layfield | Stunt Coordinator |
Laura Morrod | Editor |
Nick Brown | First Assistant Director |
Andrea Bamford | Script Supervisor |
Sam Vincent | Writer |
Jonathan Brackley | Writer |
Mark Brozel | Director |