Nombre | Trabajo |
---|---|
Devin Stoutley | Visual Effects |
Shaila Tobin | Visual Effects |
Michele Clapton | Costume Design |
Carolyn Strauss | Executive Producer |
Ramin Djawadi | Original Music Composer |
George R. R. Martin | Co-Executive Producer |
Vince Gerardis | Co-Executive Producer |
Robert Sterne | Casting |
Nina Gold | Casting |
Frank Doelger | Executive Producer |
Christopher Newman | Producer |
Deborah Riley | Production Design |
Greg Spence | Producer |
Lisa McAtackney | Producer |
Guymon Casady | Co-Executive Producer |
George R. R. Martin | Novel |
Bryan Cogman | Co-Executive Producer |
Brooke Lyndon-Stanford | Visual Effects Supervisor |
Paul Zeke | Visual Effects |
Ronan Binding | Animation |
David Nutter | Executive Producer |
Duncan Muggoch | Producer |
Miguel Sapochnik | Executive Producer |
Jimmy O'Dee | Stunts |
Jamie Edgell | Stunts |
Rick Camera | Sound Recordist |
Therese Friel | Second Assistant Director |
Juri Stanossek | Visual Effects Supervisor |
Adam Chazen | Visual Effects Coordinator |
Jesse Parker | Assistant Editor |
Nick Thomas | Third Assistant Director |
Lynda Marshall | Script Supervisor |
David Klotz | Music Editor |
Alan Freir | Assistant Editor |
Stuart Brisdon | Special Effects Supervisor |
Anna Harrison | Third Assistant Director |
Rachael Webb-Crozier | Costume Supervisor |
Jane Burrows | Script Supervisor |
Heather Greenlees | Art Direction |
Ashleigh Jeffers | Art Direction |
Frank Walsh | Supervising Art Director |
Alanna Riddell | Script Coordinator |
Steve Kullback | Visual Effects Producer |
Rainer Gombos | Visual Effects Supervisor |
Paul Herbert | Stunt Coordinator |
Evyen Klean | Music Supervisor |
Bryan Cogman | Story Editor |
Ramin Djawadi | Music |
Michele Clapton | Costume Designer |
Lisa McAtackney | Line Producer |
Mark Taylor | First Assistant Director |
Nina Gold | Casting |
Katie Weiland | Editor |
Gemma Jackson | Production Design |
Robert Sterne | Casting |
Martin Kenzie | Director of Photography |
David Petrarca | Director |
Paul Howell | Stunts |
Rob Cooper | Stunts |
Kramer Morgenthau | Additional Photography |
Jonathan Freeman | Additional Photography |
Kevin Alexander | Hair Designer |
Toni Bobeta | Stunt Coordinator |
Marcus Shakesheff | Stunts |
Tim Halloran | Stunts |
Sian Milne | Stunts |
Mark Southworth | Stunts |
Dave Fisher | Stunts |
Stephen P. Robinson | Sound Editor |
Charlie Campagna | Sound Recordist |
D.B. Weiss | Writer |
David Benioff | Writer |