Actor | Papel | |
---|---|---|
Joseph Fiennes | Mark Benford | |
John Cho | Demetri Noh | |
Courtney B. Vance | Stanford Wedeck | |
Dominic Monaghan | Simon Campos | |
Sonya Walger | Olivia Benford | |
Jack Davenport | Lloyd Simcoe | |
Brían F. O'Byrne | Aaron Stark | |
Zachary Knighton | Bryce Varley | |
Christine Woods | Janis Hawk | |
Peyton List | Nicole Kirby | |
Yûko Takeuchi | Keiko Arahida | |
Annabeth Gish | Lita | |
Barry Shabaka Henley | Shelly Vreede | |
Dominic Rains | Kahmir DeJean | |
Michael Ealy | Marshall Vogel | |
Hira Ambrosino | Yuuka Arahida | |
Neil Jackson | Lucas Hellinger | |
Genevieve Padalecki | Tracy Stark | |
Masami Kosaka | Host | |
Lennon Wynn | Charlie Benford | |
Patrick J. Adams | Ed | |
Ryan Wynott | Dylan Simcoe | |
Kerri Higuchi | Hitomi | |
Blake Robbins | Special Agent Buckner | |
James Callis | Gabriel McDow | |
Marquessa Moreland | Dr. Sarah Long | |
Lindsay Pulsipher | Adult Charlie Benford | |
Robb Skyler | Cabbie | |
Jeremy Radin | Guard | |
Carlease Burke | Francine |
Nombre | Trabajo |
---|---|
Brannon Braga | Executive Producer |
Angela Nogaro | Makeup Department Head |
Mark H. Ovitz | Producer |
David Klotz | Music Editor |
Wendy O'Brien | Casting |
Ralph Vicinanza | Executive Producer |
Jessika Borsiczky | Executive Producer |
Vince Gerardis | Executive Producer |
Ramin Djawadi | Original Music Composer |
Dennis Parker | Hair Department Head |
David S. Goyer | Executive Producer |
Bob Gorelick | Camera Operator |
Cleve Landsberg | Unit Production Manager |
Alexandra Patsavas | Music Supervisor |
Kevin Blank | Visual Effects Supervisor |
Danny Weselis | Stunt Coordinator |
Jennifer M. Gentile | Set Decoration |
Cleve Landsberg | Co-Producer |
Mark D. Fleming | Sound Re-Recording Mixer |
Tom E. Dahl | Sound Re-Recording Mixer |
Thomas A. Harris | Supervising Sound Editor |
Jacob Cooney | Production Assistant |
Jacob Cooney | Writers' Assistant |
Tony R. Medina | Propmaker |
Scott M. Gimple | Writer |
John Polson | Director |