S01E02 : Episodio 2 10/10 (27 votos) |
S01E03 : Episodio 3 10/10 (27 votos) |
S01E04 : Episodio 4 10/10 (27 votos) |
Actor | Papel | Actor | Papel |
---|---|---|---|
Blu Mankuma Hardrock (voice) | Terry Klassen Spittor (voice) | ||
Lee Tockar Haxx (voice) | Jason Gray-Stanford Bullzeye (voice) | ||
Andrew Francis Dylan (voice) | Scott McNeil T-Bone (voice) | ||
Garry Chalk Bad Rap (voice) | Jacques Bourassa Prince H (voice) | ||
Pat Armstrong | Jay Braseau | ||
Christopher Gray | Alandra Napali-Kai | ||
Jessica Lee Owens | Sam Vincent Stegz (voice) | ||
Cusse Mankuma Spike (voice) | Marcy Goldberg Dr. Rebecca 'Becky' Scarwell (voice) | ||
Kathleen Barr Queen Zarconda (voice) | Alec Willows | ||
David Sobolov | Andrew Airlie | ||
Carol Alexander | Sean Amsing | ||
Ewan 'Sudsy' Clark | Jennifer Copping | ||
Merrilyn Gann | Philip Maurice Hayes | ||
Art Irizawa | Andrew Kavadas | ||
Brennan Kotowich | Andrea Libman | ||
Patricia Mayen-Salazar | Jane Mortifee | ||
Tamara Phillips | William Samples | ||
Bill Switzer | Tyler Thompson | ||
Simon Webb | Dale Wilson |
Nombre | Trabajo |
---|---|
Andy Boron | Associate Producer |
Lori Crawford | Coordinating Producer |
Kurt Weldon | Producer |
Allen Bohbot | Executive Producer |
Martha Moran | Story Editor |
Gary Clair | Production Coordinator |
Louis Gassin | Author |
Jay Bryant | Research Assistant |
Karyn M. Ulman | Music Supervisor |
Rick J. Brown | Colorist |
Warren Taylor | Assistant Editor |
John Mortarotti | Music Editor |
Kathleen Mary O'Hara | Post-Production Manager |
Michael DePatie | Assistant Editor |
Gayle M. Grech | Assistant Editor |
Poe K. Tan | Background Designer |
Tec Manalac | Background Designer |
Cesar de Castro | Background Designer |
Allan Bromberg | Sound Editor |
Caroline Choat | Character Designer |
Stephen Robinson | Supervising Sound Editor |
Richard Raderman | Foley Artist |
Stewart Nelson | Sound Effects Editor |
Verna Mandel | Sound Effects Editor |
Mark Lanza | Supervising Sound Editor |
Scott G.G. Haller | Sound Effects Editor |
Richard Gannon | Dialogue Editor |
Heather C. Elliott | Dialogue Editor |
Paul De Cham | Assistant Editor |
Robert Davies | Sound Effects Editor |
Steve Cartwright | Sound Effects Editor |
Michael J. Cowan | Dialogue Editor |
Dave Burke | Sound Effects Editor |
Roy Wilson | Storyboard Artist |
Stu Bernstein | Sound Effects Editor |
Keith Tucker | Storyboard Artist |
Tom Tholen | Storyboard Artist |
Romeo Tanghal | Storyboard Artist |
Danny Taverna | Storyboard Artist |
Chuck Patton | Storyboard Artist |
David Pagani | Storyboard Artist |
Ed Nebres | Storyboard Artist |
Jay Oliva | Storyboard Artist |
Andy Heyward | Executive Producer |
Dan Molitor | Storyboard Artist |
Tec Manalac | Storyboard Artist |
Dan Kubat | Storyboard Artist |
Scott Jorgenson | Storyboard Artist |
Gary Hoffman | Storyboard Artist |
Adrian Gonzales | Storyboard Artist |
Romeo Francisco | Storyboard Artist |
Ernie Chan | Storyboard Artist |
Robin Brigstocke | Storyboard Artist |
Rachel Brenner | Storyboard Artist |
Francis Barrios | Storyboard Artist |
Robby London | Executive Producer |
Michael Maliani | Executive Producer |
Kim Rawl | Associate Producer |
Issaac Anderson | Unit Production Manager |
Emily Wensel | Production Supervisor |