Actor | Papel | |
---|---|---|
Sarah Paulson | Linda Tripp | |
Beanie Feldstein | Monica Lewinsky | |
Annaleigh Ashford | Paula Jones | |
Margo Martindale | Lucianne Goldberg | |
Edie Falco | Hillary Clinton | |
Clive Owen | Bill Clinton | |
Hardy Awadjie | Mob Member #1 | |
Cheryl Ladd | Linell Shapiro | |
Larry King | Himself | |
Chuck Ashworth | Bailiff | |
Marguerite Moreau | Laura Hart McKinny | |
Kevin Scott Allen | Heidstra | |
Diana Burbano | Mob Member #2 | |
Steven Pasquale | Det. Mark Fuhrman | |
Jonathan Cousens | Mob Member #3 | |
Jerry Boyd | Black Lawyer | |
Christiann Castellanos | Marcia's Assistant | |
Joseph Culliton | Judge Reid | |
David Douglas | Civil Rights Protestor | |
Rio Hackford | Pat McKenna | |
Joshua Hooks | Southern Bailiff | |
David A. Kimball | Southern Judge | |
Ariel D. King | Arnelle Simpson | |
Claude Knowlton | Doctor | |
Chris Conner | Jeffrey Toobin | |
Leonard Roberts | Dennis Schatzman | |
Keesha Sharp | Dale Cochran | |
Dale Godboldo | Carl E. Douglas | |
Angel Parker | Shawn Chapman | |
Rob Morrow | Barry Scheck | |
Jessica Blair Herman | Kim Goldman | |
Joseph Siravo | Fred Goldman | |
Susan Beaubian | Armanda Cooley | |
Robert Morse | Dominick Dunne | |
Sean Spann | Campaign Consultant | |
P.L. Brown | Easter | |
Roslyn Gentle | Demon | |
Mary Anne McGarry | Juditha Brown | |
China Shavers | Shirley Simpson | |
Tye White | Jason Simpson | |
Jenna Willis | Tanya Brown | |
Jeris Poindexter | Watson Calhoun |
Nombre | Trabajo |
---|---|
Kelly Golden | Prosthetic Makeup Artist |
Natalie Driscoll | Hair Department Head |
Alexis Martin Woodall | Executive Producer |
Scott Alexander | Executive Producer |
Brad Falchuk | Executive Producer |
Robin Beauchesne | Makeup Department Head |
Jamie Walker McCall | Production Design |
Lou Eyrich | Producer |
Joe Moore | Transportation Captain |
Joey Soriano | Transportation Coordinator |
Gale Webster | Transportation Captain |
Marcus Canty | Production Accountant |
Mary Albee | Stunt Coordinator |
Dillon Rafdal | Post Production Assistant |
Harlan Doolittle | VFX Editor |
Ante Dugandzic | Other |
Paul Santagada | VFX Supervisor |
Julio Giron | Colorist |
Andrew Miller | Online Editor |
John Snider | Sound Effects Editor |
David Klotz | Music Editor |
Robin Warren | Sound Recordist |
Jason Krane | Dialogue Editor |
Gabriel J. Serrano | Sound Re-Recording Mixer |
Hayley Byrnes | Writers' Assistant |
Bayan Wolcott | Researcher |
Darek Cioch | Researcher |
Emma Sales | Assistant Production Coordinator |
Jennifer Dunne | Location Manager |
David W. Donoho | Key Grip |
Stephen Howard | Construction Coordinator |
Craig W. van Gundy | Location Manager |
Jeffrey Chin | Gaffer |
Kimberly Wannop | Set Decoration |
Suzy Mazzarese-Allison | Hairstylist |
Dwayne Grady | Property Master |
Michelle Ceglia | Hairstylist |
Katie Gursel | Costume Coordinator |
Thomas Floutz | Prosthetic Makeup Artist |
Betsy Glick | Costume Supervisor |
Chris Hampton | Prosthetic Makeup Artist |
Justin Raleigh | Prosthetic Designer |
Spencer Shwetz | Digital Imaging Technician |
Jennifer Brooks | Casting Associate |
Daniel Pearle | Story Editor |
Sara Stelwagen | Supervising Producer |
Tanase Popa | Supervising Producer |
Amanda Krieg Thomas | Music Supervisor |
Nicole Daniels | Casting |
Courtney Bright | Casting |
Meredith Markworth-Pollack | Costume Design |
Randol Perelman-Taylor | Unit Production Manager |
Melissa Jones | Co-Producer |
Jemima Khan | Producer |
Henrietta Conrad | Producer |
Todd Nenninger | Producer |
Flora Birnbaum | Producer |
Beanie Feldstein | Producer |
Monica Lewinsky | Producer |
Halley Feiffer | Supervising Producer |
Scott Robertson | Co-Executive Producer |
Louise Shore | Producer |
Eric Kovtun | Executive Producer |
Michael Uppendahl | Executive Producer |
Sarah Paulson | Executive Producer |
Sarah Burgess | Executive Producer |
Nina Jacobson | Executive Producer |
Larry Karaszewski | Executive Producer |
Ryan Murphy | Executive Producer |
Brad Simpson | Executive Producer |
Mac Quayle | Original Music Composer |
John Bauman | Production Sound Mixer |
Joe Earle | Sound Re-Recording Mixer |
Gary Megregian | Supervising Sound Editor |
Jeffrey Toobin | Book |
Eryn Krueger Mekash | Makeup Designer |
Melissa DeLong | Visual Effects Producer |
Scott Cobb | Art Direction |
Jeff Mossa | Production Design |
Amber Haley | Set Decoration |
D.V. DeVincentis | Executive Producer |
Zoe Hay | Makeup Department Head |
Stewart Schill | Editor |
Scott Alexander | Writer |
Larry Karaszewski | Writer |
Anthony Hemingway | Director |